Powered by Smartsupp
 • Wysyłka w 24h

 • Produkt odpowiednio zapakowany Zwrot do 14 dni

 • Raty 0%

 • Produkty
  0

  Brak produktów w koszyku.

 • Finał wyprzedaży, ceny obniżone nawet o -40%! Promocja trwa do wyczerpania zapasów!

 • Inspekt ogrodowy jako narzędzie do edukacji dzieci i młodzieży o roślinach

  28 lutego 2023

  Zastosowanie inspektu ogrodowego w edukacji

   

  Zanim kupisz dziecku psa lub inne zwierzątko, zaproponuj mu założenie domowego inspektu ogrodowego. To idealny sposób na naukę przez zabawę. Pielęgnacja roślin uczy systematyczności, odpowiedzialności i wrażliwości na świat roślin i przyrodę. Szybki wzrost roślin w inspekcie ogrodniczym i domowym daje mnóstwo radości i satysfakcji zarówno młodszym dzieciom, jak i młodzieży. Jak to zrobić? Jest kilka możliwości do wyboru.

  Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów inspektów, czyli donic na grządki, w których z sukcesem uprawiać można swój własny ogródek. W inspektach do wysiewu można hodować rośliny od nasiona. W inspektach do uprawy można sadzić rozsady warzyw, ziół lub kwiatów jadalnych.

   

  Domowy inspekt ogrodowy

  Mieszkasz w bloku? Nie masz ogrodu? To żaden problem. Inspekt do wysiewu lub do uprawy możesz z powodzeniem założyć w domu lub na balkonie. Wystarczy tylko słoneczne stanowisko. Na rynku dostępnych jest wiele modeli inspektów domowych w różnych rozmiarach, także niewielkich. Edukacja o roślinach może zagościć na co dzień w Twojej kuchni. Będzie to niewątpliwa frajda dla dzieci, które na bieżąco będą obserwowały wzrost roślin i z pewnością chętnie podejmą wyzwanie codziennej pielęgnacji domowego ogródka. Dostęp do świeżych ziół i warzyw takich jak pomidory i papryczki może zachęcić nastolatka do samodzielnego przygotowywania zdrowych potraw.

   

  Inspekt ogrodowy z ziołami i roślinami

   

  Inspekt ogrodowy

  Jeśli masz to szczęście i posiadasz nawet niewielkich rozmiarów ogródek, na pewno znajdziesz w nim odpowiednie miejsce do ustawienia inspektu ogrodowego. Wiele ziół i roślin uprawnych nie wymaga stałego nasłonecznienia i dobrze rozrasta się także w miejscach zacienionych. Idealne będzie miejsce w pobliżu domu tak, aby dostęp do roślin był łatwy a plony na wyciągnięcie ręki.

  Inspekt ogrodowy to rozwiązanie idealne – posiada zalety sadzenia roślin w gruncie. Dzięki wieku ze szkła lub folii z powodzeniem zastąpi dużych rozmiarów szklarnie.

  Podwyższone inspekty ogrodowe ułatwiają obserwację i pielęgnację roślin bez schylania się. Wykonane z naturalnych materiałów stanowią też często ozdobę przydomowego ogródka. Ulokowanie inspektu do uprawy w ogrodzie daje znakomitą okazję do edukacji o roślinach, a także pomaga zaszczepić miłość do ogródka czy działki już od najmłodszych lat.

   

  Ogródek edukacyjny

  Co robić, by lekcje przyrody zyskały niepowtarzalny klimat, a edukacja o roślinach nie była tylko czystą teorią? Rozwiązaniem jest założenie z dziećmi lub młodzieżą ogródków edukacyjnych w przedszkolnym ogródku lub przy szkole. Dzieci chętniej i pożytecznie spędzą czas na dworze, ucząc się przez zabawę o różnych gatunkach roślin. Poznają różne stadia ich wegetacji – od nasiona do owocującej rośliny, a także nabędą umiejętności pielęgnacji ziół lub warzyw. Projekt ogródka edukacyjnego wzmocni w nich także poczucie odpowiedzialności za wspólne przedsięwzięcie. Zakup inspektów z pewnością korzystnie wpłynie także na wizerunek szkoły lub przedszkola jako instytucji realizującej projekty ekologiczne. No i oczywiście będzie niebanalną ozdobą terenu placówki! Uprawa dla dzieci będzie fascynującym doświadczeniem, które zapadnie w ich pamięci.

   

  Korzyści z edukacji ogrodniczej

  Właściwie trudno wskazać jakąkolwiek wadę posiadania inspektu ogrodowego. Wybór na rynku jest bardzo duży, a inspekty to niewielki koszt. Można także wykonać je samodzielnie. Zajmują niewiele miejsca, a miniszklarnie umożliwiają uprawę nawet w mniej korzystnych warunkach. O korzyściach z edukacji ogrodniczej wiele już zostało w tym artykule napisane a jest ich o wiele więcej:

  • podnoszenie świadomości ekologicznej i wrażliwości na przyrodę;
  • uwrażliwianie na własne zdrowie i sposoby odżywiania;
  • poznawanie świata przez zabawę.

  A wady? Ogrodnictwo uzależnia!