•  Wysyłka w 48h

 • Produkt odpowiednio zapakowany Zwrot do 14 dni

 • Raty 0%

 • Produkty
  0

  Brak produktów w koszyku.

 • Zimowa wyprzedaż asortymentu do -20% ! Zamów do 20 grudnia z gwarancja dostawy przed świętami.

 • Mini szklarnie

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Mini szklarnie w ofercie Greenspot

  Mini szklarnie domowe

  Mini szklarnia domowa na podwyższeniu służy m.in. do produkcji rozsady warzyw, ziół oraz roślin ozdobnych. Można ją wykorzystać do uprawy rzadkich egzotycznych roślin – jako ciekawostek. Jednocześnie jest to mała szklarnia nadająca się do domu. Jakie daje możliwości? Przede wszystkim pozwala na efektywne rozmnażanie roślin pokojowych. Mini szklarnia domowa zapewnia odpowiedni mikroklimat, dzięki czemu uda się rozmnożyć nawet gatunki trudne, np. fikusa dębolistnego. Drewniana mini szklarnia z reguły jest wystawiana na taras i na balkon (najlepiej pod zadaszenie), jednakże konstrukcja jest praktyczną i funkcjonalną dekoracją także do domu, np. do przedpokoju czy widnego pomieszczenia. Ceny za mini szklarnie domowe są na tyle atrakcyjne, iż można sobie pozwolić na taki luksus. Są tego warte!

  Mini szklarnia na balkon – efektowna aranżacja i większe możliwości!

  Mini szklarnia drewniana znajduje swoje miejsce na balkonie. Drewno jest uniwersalne, dlatego pasuje wszędzie, niezależnie od stylu urządzania. Równie dobrze wpasowuje się w klimat kameralny i rustykalny, co nowoczesny i modernistyczny. Daje możliwość wcześniejszej uprawy nowalijek (np. o 2-3 tygodnie). To mała szklarnia, która w pewnym stopniu jest namiastką ogrodu (dla osób, które nie mają szczęścia go posiadać). Natomiast w domach z ogrodem mini-szklarnia na balkon po prostu zwiększa możliwości uprawy pełniąc poniekąd funkcję inspektu. Mini-szklarnię warto po prostu mieć!

  Szklarnie balkonowe – nie tylko na balkon

  Szklarnie balkonowe to jeden z najbardziej pozytywnych ogrodniczych trendów ostatnich lat. Średnie i duże balkony nierzadko pełnią funkcję salonów na powietrzu. Są urządzane tak, że dają możliwość spędzania czasu ze znajomymi, spożywana posiłków czy efektywnej uprawy zieleni. Mini szklarnia jest dopełnieniem i ciekawym obiektem aranżacyjnym. Oczywiście taka szklarnia domowa nie uniezależnia od zakupu warzyw w sklepie, ale samodzielne pozyskiwanie plonów daje dużo radości. I odbywa się to w sposób ekologiczny! Można eksperymentować z nowymi gatunkami roślin. Szklarnia balkonowa ma jeszcze inne zastosowanie:

  • Dla osób starszych – umożliwia rozpoczęcie czy kontynuowane przygody seniorom. Szklarnia balkonowa znajduje się na podwyższeniu – dlatego prace pielęgnacyjne są wygodne i nie męczą pleców.
  • Dla dzieci – mini-szklarnia pełni funkcję rozrywkowo-edukacyjną dla najmłodszych (w wieku szkolnym). Dzieciak delegowany do sprawowania tak ważnej funkcji poczuje się odpowiedzialny i przysposobi tą ważną cechę. Przy okazji może obserwować fascynujący świat roślin. Warto sugerować mu gatunki łatwe w uprawie. Jeśli młodocianemu ogrodnikowi uda się „wyhodować” warzywa czy zioła – to tym lepiej.

  Inspekty ogrodowe – pozwalają na wcześniejszy siew roślin

  W ogrodzie często buduje się inspekt drewniany, murowany czy inny (zwykle z dostępnych materiałów odpadowych). Dzięki niemu można wydłużyć sezon wegetacyjny o kilka tygodni. W szczególności dotyczy to przedwiośnia i wczesnej wiosny – inspekty pozwalają m.in. na wcześniejszy siew warzyw. Uzyskane sadzonki można później przesadzić do ogrodu lub oddzielnych pojemników na balkonie czy tarasie. Inspekt warzywny jest najpopularniejszy, ale oczywiście nie wyklucza uprawy innych grup roślin. Inspekty ogrodowe nadają się także na balkon i taras. Mają formę mini-szklarni. W odróżnieniu od ogrodowych prowizorycznych „samoróbek” wyglądają elegancko. Jak pielęgnować zieleń w inspekcie ogrodowym?

  • Większość zabiegów pielęgnacyjnych w inspekcie wykonuje się podobnie jak w tradycyjnej uprawie. Są jedynie regularniejsze.
  • Wczesną wiosną warto użyć podkładu grzewczego z obornika końskiego. Dzięki temu wzrośnie temperatura podłoża, rośliny będą szybciej kiełkować i rozwijać się.
  • Inspekty ogrodowe oszkolone powinny być co jakiś czas otwierane dla lepszej cyrkulacji powietrza.

  Inspekty ogrodowe to świetne rozwiązanie na balkon i taras, ale w praktyce sprawdzą się również w ogrodzie czy w domu. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą na grządki podwyższone, zielniki oraz donice drewniane (m.in. donica z pergolą)